Coraz więcej osób docenia nową dietę locavore. Okazuje się, że odchudzenie nie musi być żmudnym i długotrwałym procesem, który wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i pokonywaniem własnych słabości. Dla wielu osób stała się nie tyle dietą odchudzającą czy zdrowotną, co stylem życia. Jakie korzyści może przynieść stosowanie się do założeń tego trybu życia?

Dieta locavore przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jej założeniem jest kupowanie i spożywanie lokalnej, sezonowej i w pełni ekologicznej żywności. Chodzi o przygotowywanie posiłków z produktów, które zostały wyhodowane w rodzinnym kraju. W ten sposób dbamy o środowisko, ale także wspieramy lokalne firmy oraz krajowe rolnictwo i całą gospodarkę.

Dieta locavore charakteryzuje się sezonowością. Należy wybierać tylko warzywa i owoce produkowane lokalnie, które są dostępne w danym sezonie. Według specjalistów, taka dieta i sposób odżywiania jest bardzo korzystny dla organizmu.

Jak informuje redakcja Papilot, dzięki niej dostarczamy organizmowi optymalną ilość witamin, minerałów i innych składników odżywczych. W ten sposób możemy nawet przyspieszyć metabolizm. Na efekty podobno nie trzeba czekać długo. Waga szybko leci w dół. Dietę najlepiej stosować w połączeniu z aktywnością fizyczną.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę