To nie jest mit! Od regularnego picia piwa rzeczywiście rośnie brzuch. Dlaczego? Piwo jest bardzo kaloryczne, co powoduje przyrost tkanki tłuszczowej. Szczególnie u mężczyzn!

Jedno piwo (0,5l) ma około 215 kalorii. Piwa o większej zawrotności alkoholu (powyżej 4%) mają więcej kalorii. Wiadomo, że zazwyczaj na „jednym” się nie kończy. Dlatego warto zastanowić się, czy warto świadomie prowadzić do powstania mięśnia piwnego.

Są czynniki, które dodatkowo wpływają na przyrost tkanki tłuszczowej w obrębie talii. Często zapominamy, że podczas picia więcej jemy. To jest główna przyczyna tycia – alkohol wzmaga apetyt! Ponadto, tłuszcz wokół brzucha nazywany jest przez naukowców tłuszczem trzewnym. Jakie są jego skutki? Zakłócone działanie gospodarki hormonalnej organizmu, a nawet zwiększone ryzyko chorób: cukrzycy typu 2, choroby serca i nowotworu.

Dlaczego mężczyźni mają większy problem z otyłością brzuszną, niż kobiety? Jak czytamy w portalu technologzywnosciradzi.pl, badania wykazały, że związek pomiędzy przyrostem masy ciała a piciem alkoholu jest silniejszy u mężczyzn niż u kobiet. Mężczyźni piją częściej niż kobiety, przez co dostarczają do organizmu więcej kalorii. Ponadto alkohol działa na męski hormon płciowy testosteron. Piwo, podobnie jak inne alkohole obniża jego poziom, co również prowadzi do tycia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę