Dlaczego picie wody w dojrzałym wieku, jest tak ważne?

Nie od dziś wiadomo, że należy nawadniać organizm aby go wspomagać. Czy jednak zastanawiałeś się właściwe , dlaczego tak jest? W czym picie wody konkretnie pomaga?

Co mówią statystyki? W latach 2015-2018 ilość wypijanej wody zmniejszała się wraz z wiekiem. Woda stanowiła tylko 57% całkowitego dziennego spożycia napojów w przypadku dorosłych w wieku 20-39 lat, 50% w przypadku dorosłych w wieku 40-59 lat i 47% w przypadku osób starszych w wieku 60 lat i więcej.

Czytaj także:  Popularna kaszka dla dzieci wycofana ze sprzedaży. Wykryto w niej niebezpieczny pierwiastek!
 

Przy aktywnym trybie życia, gdy jesz różnorodne potrawy i spożywasz dużo wody, będziesz mieć optymalny stan zdrowia. Dlaczego? Bo woda jest we wszystkich naszych komórkach, a te komórki potrzebują wody do wydajnej pracy. Jak informuje redakcja Wprost, od nawilżania stawów po pompowanie krwi do mięśni, woda jest potrzebna do pomocy przy przebiegu prawie wszystkich funkcji organizmu.

Czytaj także:  Brak ubezpieczenia zdrowotnego = brak możliwości bezpłatnego leczenia na COVID-19?

Dlatego właśnie starsi ludzie powinni szczególnie pamiętać o piciu optymalnej ilości wody. To właśnie odwodnienie jest częstym problemem u seniorów. Objawia się suchością w ustach, zmęczeniem, zawrotami głowy i skurczami mięśni. Ich ciało zatrzymuje mniej wody niż ciała młodych ludzi. Dlatego muszą wypracować dobre nawyki związane z wodą. Najlepiej zacząć od picia ciepłej wody z cytryną zaraz po przebudzeniu.

Czytaj także:  Zakażenie koronawirusem przez... banknoty? Istotne wyniki badania brytyjskich naukowców
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS