ortodonta

Celem leczenia ortodontycznego jest stworzenie pięknego, zdrowego uśmiechu poprzez wyrównanie zębów i szczęki. Proste zęby ułatwiają gryzienie, żucie i mówienie. Może to poprawić zdrowie zębów, ogólny stan zdrowia i poczucie własnej wartości. Czy wiesz, że ortodonci mają dodatkowe lata szkolenia specjalistycznego poza ogólnym stopniem stomatologicznym? Tego i innych ciekawostek dowiesz się w tym artykule.

1. Jakie możliwości daje nowoczesna ortodoncja w Katowicach?

2. Skąd wiedzieć, że jest Ci potrzebna pomoc ortodonty?

3. Czym zajmuje się ortodonta?

4. Dlaczego jeszcze warto udać się do ortodonty?

Nowoczesna ortodoncja to wielkie możliwości dla każdego, kto marzy o zdrowym zgryzie i pięknym uśmiechu. Warto zapoznać się z tym, co potrafią ortodonci w Katowicach i skorzystać z tego w razie potrzeb.

Jakie możliwości daje nowoczesna ortodoncja w Katowicach?

Dzięki ciągłym badaniom w dziedzinie ortodoncji dostępne są obecnie różnorodne aparaty ortodontyczne. Dostępne opcje obejmują tradycyjne metalowe aparaty ortodontyczne, aparaty w kolorze zębów, aparaty za zębami, przezroczyste nakładki i wiele innych. Sprawdź, co ma do zaproponowania klinika stomatologiczna NL-Clinic w Katowicach– a pracujący tam specjaliści na pewno dobiorą coś odpowiedniego, w zależności od potrzeb. Każdy z nich jest przeszkolony w zakresie wielu technik i dlatego możesz być pewny, że również do Twojej dyspozycji będzie ortodonta, który pomoże Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Czym zajmuje się ortodonta?

Lekarz ortodonta to nie to samo, co dentysta, choć bardzo często i niesłusznie zawody te są mylone bądź uznawane, za to samo. Tymczasem ortodonta zajmuje się przede wszystkim leczeniem wad zgryzu, naprawianiem wad twarzowo-szczękowych oraz korygowaniem ustawienia zębów, które jest nieprawidłowe. Jako prawdziwy specjalista, potrafi on zdiagnozować problem. Zajmuje się jednak również zapobieganiem ewentualnych wad, które mogłyby powstać w przyszłości. Zadaniem lekarza ortodonty nie jest jednak tylko prostowanie zębów, z czym kojarzy się on najczęściej – jego bardzo ważne zadani to także ustalenie przyczyny takiego stanu rzeczy.

Skąd wiedzieć, że jest Ci potrzebna pomoc ortodonty?

Już wiesz, że Katowice to miasto, w którym pracuje niejeden wyborny specjalista w dziedzinie ortodoncji, ale być może nie wiesz, czy to faktycznie rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli zauważysz którykolwiek z charakterystycznych objawów u swojego dziecka lub u siebie, być może nadszedł czas, aby umówić się na konsultację z ortodontą. Niektóre z objawów, o których mowa to: trudności w przeżuwaniu lub gryzieniu, oddychanie przez usta, trudność w mówieniu, wystające zęby, asymetria twarzy, zgrzytanie lub zaciskanie zębów albo też niezdolność do wygodnego zamknięcia ust. W każdych z tych przypadków ortodonta może się okazać naprawdę pomocny.

Dlaczego jeszcze warto udać się do ortodonty?

Dzięki ciągłym badaniom w dziedzinie ortodoncji dostępne są obecnie różnorodne „aparaty” ortodontyczne, a ortodonci w katowickiej klinice są tak przeszkoleni w zakresie wielu technik, aby pomóc pomogą Ci wybrać najlepszą dla Ciebie procedurę. Czas więc zerwać z myśleniem, iż ortodoncja to tylko niewygodne i nieestetyczne aparaty nazębne. Chociaż z drugiej strony warto podkreślić, iż ortodoncja stała się pierwszą specjalnością stomatologii w 1900 roku i jak widać to, co pozostaje, pozostaje niezmiennie i od lat pragnieniem wszystkich ortodontów to fakt, że chcą pomóc osiągnąć jak najzdrowszy zgryz i najpiękniejszy uśmiech każdej osobie, która się do nich zgłosi z taką potrzebą.