Do czego służy ten pojemnik w zmywarce
fot. screen Youtube / Pomoc Domowa

Do czego służy ten pojemnik w zmywarce? Mało kto sobie zdaje sprawę z jego oznaczenia, a nawet istnienia. Sprawdź swoją zmywarkę.

Wielu z nas korzysta ze zmywarki jako wygodny i oszczędny sposób na umycie brudnych talerzy, sztućców i szklanek. Choć większość funkcji zmywarki jest intuicyjna, istnieje jeden element, który często sprawia zamieszanie – tajemniczy pojemnik, który znajduje się na dolnej lub górnej półce zmywarki. Wielu ludzi nie przygląda się temu, do czego dany pojemnik służy. Okazuje się, że jest to bardzo istotne.

Do czego służy ten pojemnik w zmywarce? Sprawdź czy o tym wiedziałeś

Zamykany pojemnik w każdej zmywarce znajduje się w różnych miejscach. Większość z nas wrzuca tam kapsułkę, tabletkę. Okazuje się, że to błąd i nie jest to miejsce przeznaczone dla tabletek! Do czego więc służy to miejsce? Do płynu do zmywarki, np. nabłyszczającego.

Wrzucając do tego pojemniczka tabletkę, często nie rozpuszcza się ona w całości i przez to mogą też powstawać różne smugi i plamy. Warto o tym wiedzieć i następnym razem wrzucać tabletkę do zmywarki luzem – wprost do jej wnętrza z naczyniami, a dzięki temu rozpuści się w 100%.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!