fot. Unsplash

Takie incydenty z reguły mają miejsce głównie w Stanach Zjednoczonych, jednak w Europie także dochodzi do podobnych zdarzeń. Do szkoły im. Otto Hahna w dzielnicy Jenfeld w Hamburgu wtargnął rzekomo uzbrojony nastolatek – poinformowała niemiecka policja. Do akcji wkroczyły oddziały specjalne. Placówka została otoczona kordonem służb.

Niemiecka policja poinformowała we wtorek na Twitterze o szeroko zakrojonej operacji antyterrorystycznej w szkole im. Otto Hahna w Hamburgu.

„Teren wokół szkoły jest zabezpieczony. Według doniesień na teren placówki wtargnął młody człowiek z bronią palną” – napisano w komunikacie.

Niemieckie służby podają także, że nie do końca wiadomo, czy w szkole rzeczywiście pojawił się uzbrojony człowiek, czy może już zdążył oddalić się z tego miejsca. Sytuacja wymaga natomiast stanowczej reakcji, gdyby doniesienia okazały się prawdziwe. „Budynek szkoły jest przeszukiwany. Teren otaczający placówkę został odgrodzony kordonem” – przekazali.

Nie ma pewności…

„Nie ma pewności, czy nastolatek rzeczywiście wszedł do budynku, czy tylko szedł w kierunku szkoły i ją ominął. W celu zachowania ostrożności, budynek jest obecnie przeszukiwany przez jednostki specjalne” – czytamy w oświadczeniu.

Hamburscy policjanci zwrócili się w osobnym komunikacie do rodziców. Funkcjonariusze apelują, aby rodzice nie zbierali się przed szkołą, tylko w miejscu zbiórki.

„Rodzice proszeni są o udanie się do miejsca zbiórki dla rodziców przy ul. Jenfelder Allee 80a. Tam zostanie im udzielona pomoc przez pracowników pogotowia ratunkowego” – poinformowano.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę