Dodaj 2 łyżki do butelki. Płyn do naczyń zadziała 5x silniej

płyn do mycia naczyń
fot. screen Youtube / @MisterCreative999

Wydawanie pieniędzy na nowe płyny do mycia naczyń wcale nie jest konieczne. Z łatwością możesz zoptymalizować detergent, który masz od dawna w kuchni. Dzięki temu będziesz mógł używać go mniej, a zadziała z taką samą skutecznością. Dodaj do butelki jedynie 2 składniki z kuchennej szafki. Podwoisz ilość specyfiku i jednocześnie zaoszczędzisz.

REKLAMA

Patent na skuteczny płyn do naczyń. Tak go ulepszysz

Jeden trik sprawi, że twój preparat do czyszczenia garnków, sztućców i talerzy sprawdzi się 10x lepiej w usuwaniu brudu niż gotowe płyny ze sklepów, które są nagminnie reklamowane w TV. Wystarczy odlać 200 ml zwykłego płynu do naczyń do oddzielnego pojemnika, a potem wsypać do niego 2 porządne łyżki soli. Dzięki przyprawie osad, spalenizna i zabrudzenia będą usuwane z większą siłą. Dodaj również 1 łyżkę sody oczyszczonej, która czyści i odkaża powierzchnie.

Preparat jest mocno skoncentrowany, więc możesz go rozcieńczyć wodą w ilości ok. 200 ml. Nie postrząsaj, bo mieszanina zacznie się mocno pienić. Przelej ją do poręcznej, umytej butelki, np. po starym płynie do naczyń. Ulepszony detergent posłuży ci na dłuższy czas. Dzięki mocy sody i soli zlikwiduje nawet trudne przypalenia z patelni.

REKLAMA

Podczas mycia naczyń skończył ci się płyn? Tym go zastąpisz

Zamiast standardowego płynu do naczyń możesz użyć roztworu na bazie wody, sporej łyżki soli i soku wyciśniętego z kilku cytryn. Uzyskany płyn przelej do jednej z przegródek zlewu (wcześniej nie zapomnij jej zatkać). Zanurz w mieszance brudne talerze, szklanki i sztućce, poczekaj moment, aby wszystkie elementy namokły, a potem zacznij je przecierać zmywakiem. Po tej czynności pozostaje już tylko wypłukać naczynia pod bieżącą wodą. Szybko, tanio i wygodnie.

Udostępnij: