REKLAMA
ShareInfo.plKulinariaDodaj ten składnik do papryki konserwowej. Cudowny smak!

Dodaj ten składnik do papryki konserwowej. Cudowny smak!

papryka konserwowa
fot. screen Youtube / Uwaga Babcia Gotuje

Papryka konserwowa to jeden z obowiązkowych przetworów, jaki powinien znaleźć się w waszej spiżarni. Warzywo jest bezbłędnie doprawione, a za sprawą miodu nabiera lekkiej słodyczy. Papryka w słoiku pysznie smakuje jako przekąska, ale jeszcze lepiej sprawdzi się w roli dodatku np. do potraw mięsnych.

REKLAMA

Miód to cudowny produkt, który nadaje papryce konserwowej wyśmienitego smaku, ale nie jest on jedynym składnikiem wchodzącym w skład przetworu. Do każdego słoiczka włóżcie liść laurowy, 2 ząbki czosnku, a także łyżeczkę ziaren gorczycy.

Zanim ulokujecie warzywo i dodatki w słoikach, najpierw naczynia starannie umyjcie, a potem sparzcie, podobnie zróbcie z wieczkami. Jeżeli słoiki nie będą sterylnie czyste, to przetwory zaatakuje pleśń albo sfermentują, a takie będą nadawały się już tylko do wyrzucenia. Kluczowy jest też sam proces pasteryzacji. Paprykę pasteryzujcie przez kwadrans w sporym garnku. Postawcie słoiki do góry denkami, tym samym wieczka łatwiej przylgną do słoików, a do środka nie dotrze powietrze czy wilgoć, które także prowadzą do psucia.

Papryka konserwowa z miodem. Przepis krok po kroku

Składniki:
1 kg papryki żółtej
1 kg papryki czerwonej
po liściu laurowym na słoik
po łyżce oleju na słoik
po 2 ząbki czosnku na słoik
po łyżeczce ziaren gorczycy na słoik

REKLAMA

Składniki na zalewę:
szklanka octu 10%
1 l wody
łyżka soli
3/4 szklanki cukru
5 łyżek miodu

Sposób wykonania:
Umytą i osuszoną paprykę kroimy na mniejsze kawałki i umieszczamy w opłukanych, wyparzonych słoikach. Do każdego słoika wkładamy także ziarna gorczycy, listki laurowe, czosnek i olej. Przyrządzamy zalewę: wodę zagotowujemy z dodatkiem cukru, octu, miodu i soli. Jak tylko składniki się połączą, gorącą zalewę przelewamy do wypełnionych naczyń, które potem szczelnie zakręcamy. Przetwory pasteryzujemy do góry dnem przez kwadrans, później studzimy i gotowe weki przechowujemy w spiżarni.

Na zimę możecie przygotować też wyśmienite grzybki marynowane, mus jabłkowy albo gruszki w syropie.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
Justyna
Absolwentka Dietetyki, a obecnie redaktorka w serwisie ShareInfo.pl. Prywatnie miłośniczka zdrowej kuchni i aktywnego trybu życia. Uwielbiam odkrywać tajniki gotowania, interesuje się zwierzętami, ziołolecznictwem i ogrodnictwem. Na swojej działce uprawiam różne gatunki warzyw i owoców. Tworzenie artykułów z różnych dziedzin to moje hobby i z chęcią się tym zajmuję.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA