Pranie
fot. pxhere.com

Kolorowe ubrania, nawet te z najdroższych marek, wcześniej czy później nieco blakną i tracą swój pierwotny kolor. Wiele osób decyduje się na ich ponowne farbowanie, jednak sposób ten nie zawsze kończy się sukcesem i często wyblakłe ubrania lądują w koszu mimo, iż oprócz utraty koloru nic złego się z nimi nie dzieje. Okazuje się, że jest na to sposób.

Dodaj go do prania, a nie pożałujesz

Aby uchronić nasze ubrania przed utratą koloru warto jest skorzystać z produktu, który zawsze obecny jest w naszej kuchni, a który owiany jest niezbyt dobrą sławą. Mowa o białym cukrze.

Wystarczy tylko jedna łyżka

O ile dietetycy nakłaniają do ograniczenia cukru w naszej codziennej diecie, o tyle dodanie go do prania to zupełnie inna kwestia. Wystarczy, że jedną łyżkę białego cukru wsypiemy do pojemnika na płyn do płukania. Następnie wsypujemy proszek w przeznaczone dla niego miejsce i włączamy pranie. Następnie suszymy je w dowolny sposób, na świeżym powietrzu lub przy użyciu suszarki bębnowej.

Regularne stosowanie cukru do prania naszych ubrań zapewni trwałość ich koloru, a my będziemy mogli cieszyć się swoimi ulubionymi stylizacjami przez długi czas.

Dowiedz się również, jak wysuszyć pranie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę