Pomidory
fot. pxhere.com

Niedługo zawita do nas wyczekiwana przez wielu wiosna. W związku z tym warto nieco przygotować się na jej nadejście i powoli zacząć sadzić rośliny w naszym ogrodzie lub na balkonie. Wiele osób decyduje się bowiem na samodzielne zakładanie małych, domowych upraw, aby nieco zminimalizować wydatki na jedzenie.

Jak dbać o pomidory?

Jednym z bardzo często uprawianych warzyw są pomidory. Ich hodowla jest prosta, a przy odpowiedniej pielęgnacji, możemy zabrać naprawdę spore plony. Jak zatem dbać o pomidory, aby cieszyć się ich urodzajem?

Okazuje się, że do pielęgnacji sadzonek pomidorów przyda nam się popiół drzewny. Zawiera on w swoim składzie takie pierwiastki jak fosfor, wapń i potas, które to wspierają wzrost i rozwój roślin, a także chronią sadzonki przed chorobami i ślimakami.

Nawóz z popiołu drzewnego zapewni nam dorodne zbiory

Naturalny nawóz z popiołu rozsypujemy bezpośrednio na ziemię pod sadzonkami, w czasie trwania wegetacji. Taką pielęgnację stosujemy regularnie, co dwa tygodnie. Dzięki temu łodygi i liście będą mieć piękny, ciemnozielony kolor, a na sadzonkach pojawi się duża liczba kwiatów, które następnie przekształcą się w dorodne i smaczne owoce.

Dowiedz się również, jak dbać o rośliny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę