Dodaj to podczas sadzenia marchewki
Pixabay

Dodaj to podczas sadzenia marchewki, a zdziwisz się jak wpłynie to korzystnie na twoje plony. Będą dwoić się w oczach. 

Sadzenie warzyw w ogrodzie to najlepszy sposób na zdrowe i ekologiczne jedzenie. Jednym z powszechnych warzyw, które sadzimy w ogrodzie jest marchewka. Bogata w witaminy i minerały, jest niskokaloryczna i dzięki temu jest idealnym składnikiem zdrowej diety. Wiele osób zastanawia się nad sposobem, by uzyskać jak największą ilość plonów z upraw. Okazuje się, że jednym z kluczy do uzyskania dużej ilości marchewki jest dodanie pewnego ważnego składnika podczas sadzenia. Sprawdź jakiego.

Dodaj to podczas sadzenia marchewki. Plony będą dwoić się w oczach

Mowa o azocie! Azot to ważny pierwiastek dla roślin i jest niezwykle ważny by prawidłowo rosły i rozwijały się. Marchewka potrzebuje jego dużych ilości, aby rozwijać korzenie i wyrastać wzdłuż gleby. Dlatego dodawanie azotu do gleby podczas sadzenia marchwi pomaga w zwiększeniu plonów i uzyskaniu większych, zdrowszych marchewek.

 Jednym z najprostszych sposobów dodawania azotu jest zastosowanie nawozu. Można zastosować tutaj nawozy organiczne, takie jak koński lub krowi obornik, lub sztuczne nawozy dostępne w sklepach ogrodniczych. Nawóz trzeba rozkładać równomiernie wzdłuż rzędów pamiętając o odpowiednich proporcji zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Dodanie azotu do gleby podczas sadzenia marchwi to skuteczna pomoc w zwiększeniu jakości plonów. Dzięki tym prostym wskazówkom, można podwoić ich ilość.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę