Mole ubraniowe
YouTube | PestXpert

Chyba każdy z nas niegdyś spotkał się z problemem moli ubraniowych w swoim mieszkaniu. Niestety, te podstępne owady potrafią zrujnować nasze najlepsze kreacje. Każdemu zależy więc na tym, aby szybko pozbyć się ich ze swoich szaf. Na portalu Polki pojawiły się domowe sposoby, które okazują się skuteczne w walce z molami. Oto niektóre z nich.

Wiadomo, że mole ubraniowe nie lubią intensywnych zapachów. Skuteczne w walce z tymi owadami okażą się więc torebki czy też zawieszki o zapachu lawendy. Najlepiej będzie ususzyć kilka kwiatów i umieścić je w materiałowym woreczku, który następnie włożymy do szafy. Mole znikną w mgnieniu oka.

Zamiast lawendy możemy użyć także skórki cytryny czy też zawieszki o cytrynowym zapachu. Mole ubraniowe nie lubią także mocnych zapachów przypraw. W szafie możemy zatem umieścić woreczki z goździkami, miętą czy też zielem angielskim.

Kolejnym sposobem, o którym mało kto wie, jest rozłożenie w szafie kasztanów! Zaledwie kilka kasztanów rozłożonych w szafie spowoduje, że problem z molami przejdzie do historii! Warto więc spróbować tego sposobu.

Oczywiście na rynku dostępnych jest także wiele zawieszek lub sprayów, przeznaczonych do walki z molami. My jednak polecamy, aby najpierw skorzystać z domowych i ekologicznych trików, które są równie skuteczne jak chemiczne specyfiki, a przy tym nie szkodzą środowisku i kosztują nieporównywalnie mniej!

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę