Domowy balsam ukoi suche i popękane usta. Działa 5x lepiej niż sklepowy

pomadka do ust
fot. Pixabay

Podczas zimy chłodne i suche powietrze źle wpływa nie tylko na naszą skórę, ale i usta. Zbyt mocno wysuszone zaczynają pękać, a wtedy wyglądają odstraszająco. Dla lepszej ochrony, warto systematycznie smarować usta naturalnym balsamem. Ten kosmetyk idealnie o nie zadba, nawilży i poprawi wygląd. Zobacz, jak samodzielnie w domu zrobić najlepszą pomadkę ochronną do ust.

REKLAMA

Sklepowe balsamy ochronne składają się w głównej mierze z parafiny (produkt wtórny przy destylacji ropy naftowej). Pomyśl, czy traktowanie delikatnych ust takim „odpadkiem” jest bezpieczne? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po naturalne substytuty, które nie bazują na parafinie, tylko mają w składzie wosk pszczeli oraz inne cenne substancje.

Przygotowanie ekologicznej pomadki ochronnej do ust nie jest wcale trudne. Zresztą poniższy skład można modyfikować, co jest dodatkową zaletą. Oprócz wosku pszczelego przydadzą się też inne dodatki, także zapachowe. Kosmetyk zyska działania lecznicze i wpłynie kojąco na twoje usta.

REKLAMA

Jak zrobić naturalny balsam do ust?

Potrzebujesz:
• 3 łyżeczek wosku pszczelego,
• 5 łyżeczek oliwy z oliwek,
• 7 kropli naturalnego olejku eterycznego,
• 1 łyżeczki płynnego miodu lub gliceryny roślinnej,
• 7 kropli witaminy E (można pominąć).

Przygotowanie balsamu do ust krok po kroku:
Pomadkę przyrządzaj w kąpieli wodnej. Połącz oliwę z woskiem pszczelim i mieszaj za pomocą miksera do rozpuszczenia. Powinieneś uzyskać gładką konsystencję. Potem dodaj glicerynę lub miód, a także kilka kropli olejku zapachowego i witaminy E, wszystko razem wymieszaj. Balsam przełóż do niewielkich pojemniczków i tak przechowuj.

REKLAMA

Gęstość pomadki możesz zmieniać wg upodobań. Jeśli preferujesz bardziej gęsty kosmetyk, dołóż więcej wosku, a jeśli zależy ci na płynnej teksturze, dolej nieco oliwy. Na etapie przygotowania możesz również wzbogacić kompozycję o masło shea. W efekcie twoje usta będą niesamowicie miękkie i gładkie. Natomiast dzięki olejkowi cynamonowemu usta będą lepiej ukrwione i dodatkowo wydadzą się pełniejsze.

Zobacz też: Po kosmetyk na suche i szorstkie dłonie idę do kuchni. Szybko regeneruje skórę