Dowództwo armii na posiedzeniu rządu. Nietypowe obrady

Donald Tusk
Fot. Kancelaria Premiera Twitter

Premier Donald Tusk przekazał we wtorkowy poranek, że w posiedzeniu rządu bierze udział dowództwo armii. W obradach uczestniczą szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, szef Sztabu Generalnego gen. Wiesław Kukuła i dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Maciej Klisz.

REKLAMA

Wtorkowe posiedzenie Rady Ministrów rozpoczęło się o godzinie 11:00. W trakcie obrad planowane jest poruszenie kwestii dotyczących zmian zasad prowadzenia polityki rozwoju oraz nowelizacji kodeksu pracy pod kątem większej ochrony pracowników przed zagrożeniem wynikającym z kontaktu z czynnikami rakotwórczymi.

Na tym jednak harmonogram obrad się nie kończy. Poza powyższymi tematami, rząd ma również w planach omówienie „spraw bieżących”. Najprawdopodobniej właśnie z tego powodu konieczna była obecność szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Dowództwa Armii.

Rząd spokojny ws. ataku Iranu na Izrael

Po sobotnim ataku Iranu na Izrael, szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek przekazał, że z uwagi na sytuację na Bliskim Wschodzie nie ma potrzeby zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Stwierdził, że rząd „musi uspokajać sytuację w Polsce”.

REKLAMA

– Rada Bezpieczeństwa Narodowego do tej pory zbierała się w najważniejszych dla polskiego bezpieczeństwa sprawach. Tu trudno nie zgodzić się z premierem Tuskiem: nie ma bezpośredniego zagrożenia dla Polski i nie ma powodu na ten moment, by tę radę zwoływać – tłumaczył.

Podziel się: