Dramat na Pomorzu. Prokuratura bada śmierć dziecka podczas porodu

szpital
fot. Pixabay

Do tragicznego zdarzenia doszło w Kościerzynie na Pomorzu, gdzie podczas porodu zmarło dziecko. Prokuratura wszczęła już śledztwo pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia matki i noworodka, a sprawa jest rozwojowa.

REKLAMA

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w ostatni piątek w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w województwie pomorskim. Jak informuje portal koscierzyna.naszemiasto.pl, chłopczyk nie przeżył porodu, natomiast jego matka był w ciężkim stanie, który na szczęście został ustabilizowany.

– Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia matki i dziecka w trakcie porodu, jaki miał miejsce 12 kwietnia w szpitalu poprzez niewłaściwą opiekę medyczną oraz w sprawie zgonu dziecka – przekazała „Faktowi” prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Doszło do błędu medycznego

Policja została poinformowana o śmierci dziecka, natomiast we wtorek odbyła się jego sekcja zwłok. – Czekamy na sporządzenie co najmniej wstępnej opinii, jeszcze tej opinii nie ma. Oczywiście wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia – zapewnia prokurator w rozmowie z „Faktem”.

REKLAMA

Jednocześnie służby przekazały, że stan matki jest dobry i nic już nie zagraża jej życiu. Po zabezpieczeniu przez śledczych dokumentacji dotyczącej porodu, prok. Wawryniuk przekazała, że sprawa dotyczy tak zwanego błędu medycznego.

Podziel się: