Bałtyk
Fot. Pixabay.com

Do tragicznego zdarzenia doszło na plaży w Dźwirzynie w województwie zachodniopomorskim. Mający spore problemy z poruszaniem się starszy mężczyzna wszedł do morza, trzymając się falochronu. Senior zanurzył się, ale nie zdołał wypłynąć.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w piątek 15 września około południa. Starszy mężczyzna wykorzystał ostatnie względnie ciepłe dni i zanurzył się w Morzu Bałtyckim, trzymając się falochronu. Po chwili zniknął pod powierzchnią wody.

Po pewnym czasie świadkowie zdarzenia, tj. inni plażowicze zauważyli, że na powierzchni wody unosi się ciało. Kilku z nich ruszyło mężczyźnie na pomoc i wyciągnęło go na brzeg, po czym wezwano pomoc.

Przybyli na miejsce ratownicy podjęli próbę uratowania mężczyzny, jednak z góry była ona skazana na niepowodzenie. Po godzinie stwierdzono jego zgon, ponieważ jego czynności życiowe były od dłuższego czasu nieaktywne.

Polskie Radio Koszalin przekazało, że mężczyzna przebywał pod wodą około 20 min. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Na miejscu jest policja i prokurator. Sekcja zwłok nie została zlecona.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!