Helikopter
Twitter | marina alikantes

Do drastycznych wydarzeń doszło w ostatni piątek w popularnym gruzińskim kurorcie turystycznym. Wezwany do dwóch uwięzionych w klifie paralotniarzy helikopter ratunkowy rozbił się o skały. Do sieci trafiło nagranie z tego zdarzenia.

Drastyczny wypadek miał miejsce 29 lipca w popularnym kurorcie narciarskim Gudauri, który latem jest świetnym miejsce dla paralotniarzy. Dwóch uwięzionych mężczyzn czekało na pomoc ze strony załogi śmigłowca.

Z opublikowanego w sieci nagrania wynika, że w pewnym momencie pilot maszyny zaczął tracić nad nią panowanie. Helikopter obracać się wokół własnej osi, następnie stracił ciąg i uderzył w zbocze góry.

W momencie katastrofy na pokładzie maszyny znajdowało się pięć osób: dwóch pilotów i trzech ratowników medycznych. Póki co nie jest znana liczba ofiar, choć niektóre media twierdzą, że ratownicy są ciężko ranni.

– Doszło do katastrofy helikoptera Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który pomagał ratować paralotniarzy w Gudauri. Na pokładzie znajdowali się piloci oraz ratownicy. Zajmujemy się ustalaniem szczegółów. Przekażemy więcej informacji, gdy tylko będą dostępne – poinformowało gruzińskie MSW.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!