Pixabay.com

Do tragicznego zdarzenia doszło w sylwestra w województwie lubuskim. 12-letnia dziewczynka wypadła z okna mieszkania znajdującego się na 10. piętrze wieżowca. Niestety nie udało się jej uratować. Sprawą zajęła się prokuratura.

Dramat wydarzył się w godzinach nocnych z 31 grudnia 2021 roku na 1 stycznia 2022 roku na osiedlu Staszica w Gorzowie. 12-letnia dziewczynka wypadła z okna bloku przy ulicy Matejki 61.

Portal gorzowianin.com podał, że śledczy i ratownicy pogotowia przeszukiwali plan zabaw pod balkonem przez godzinę. Służby następnie przekazały informację o śmierci nastoletniej dziewczynki. Gorzowska prokuratura zajęła się już ustalaniem przyczyn tragicznego sylwestrowego zdarzenia.

– Doszło do tragicznego zdarzenia i śmierci dziewczynki, która najprawdopodobniej wyskoczyła z okna. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator, były prowadzone czynności i zabezpieczano ślady. Ciało dziewczynki zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledztwo prowadzone jest pod kątem nakłaniania do popełnienia samobójstwa – poinformował w rozmowie z serwisem gorzowianin.com rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Łukasz Gospodarek.

Póki co nie jest jasne, czy w sprawie komukolwiek zostaną postawione zarzuty. Za przestępstwo polegające na nakłanianiu do popełnienia samobójstwa grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę