REKLAMA

Izrael
Fot. Twitter

Na międzynarodowym lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie trwa spory chaos. Ludzie czym prędzej chcą uciec z Izraela, a wśród podróżnych panuje ogromna panika. Do sieci trafiają kolejne nagrania, które ukazują wstrząsający obraz aktualnej sytuacji.

REKLAMA

W sobotni poranek w kierunku miejscowości w południowej i centralnej części Izraela poleciały tysiące pocisków rakietowych. Bez wcześniejszych zapowiedzi Hamas zaatakował kraj, rozpoczynając tym samym operację „Powódź Al-Aksa”.

Bojownicy palestyńskiego ugrupowania postanowili przedrzeć się na teren Strefy Gazy. Izrael w odpowiedzi rozpoczął natomiast mobilizację rezerwistów. Tamtejsze siły przekazały, że walki toczą się w co najmniej 22 miejscach, a po obu stronach zginęły już setki osób.

REKLAMA

Ogromny chaos zaczął panować na największym lotnisku w kraju, Ben Guriona. Tysiące osób w panice chcą opuścić kraj, a do sieci trafiają dramatyczne nagrania. Jedno z nich zamieścił w mediach społecznościowych reporter CNN Nic Robertson. Tuż po wylądowaniu na lotnisku, na jego terenie zaczęły wyć syreny.

– Dosłownie dopiero wysiedliśmy z samolotu na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. Zawyły syreny, pasażerowie się kryją. Możecie usłyszeć wybuchy rakiet w powietrzu. Nie lecą w tym kierunku, ale ludzie rzucili się na ziemię. Jest sporo obaw na temat tego, co się wydarzy tej nocy – Robertson mówi na nagraniu.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA