Facebook | Stowarzyszenie Biskupia Górka

Do przerażającego zdarzenia doszło w Gdańsku. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak cztery agresywne psy zaatakowały kobietę z dziećmi. Okazało się, że w budynku kamienicy, do którego matka chciała wejść znajduje się nielegalna hodowla.

Atak rozwścieczonych czterech dużych owczarków niemieckich miał miejsce na klatce schodowej jednej z kamienic na Biskupiej Górce w Gdańsku. Do zdarzenia doszło 1 lutego, ale dopiero teraz do sieci trafiło nagranie z monitoringu miejskiego.

Psy nie miały na pyskach smyczy ani kagańców. W pewnym momencie rzuciły się na kobietę, kiedy ta próbowała wejść do budynku. Na szczęście w porę pojawił się starszy mężczyzna, który próbował odgonić agresywne zwierzęta.

Na miejscu pojawiła się policja. Kobieta złożyła już zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na szczęście obrażenia, których doznała ona i jej dzieci były powierzchowne, ale właściciel psów nie był w stanie okazać zaświadczenia o ich szczepieniu.

– Policjanci we współpracy z innymi służbami sprawdzą, w jakich warunkach trzymane są psy. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy – przekazała na Facebooku Pomorska Policja. O zdarzeniu zostało powiadomione także Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę