Wiele z nas lubi jeść ogórki, ale chyba nikomu nie przyszło do głowy aby wykorzystać wodę z ogórków kiszonych do przyrządzenia drinka! A szkoda, bo taki drink jest nie dość, że smaczny to podobno nie powoduje kaca. Nie wylewaj więc nigdy wody z ogórków i zaskocz gości drinkiem, jakiego nigdy nie pili!

Wiadomo, że woda po ogórkach sprawdza się doskonale w walce z kacem. Ale można jej użyć już wcześniej – do zrobienia niebanalnych drinków. Najlepiej użyć wody z ogórków do drinków z whisky lub wódki. Można albo wymieszać alkohol z wodą z ogórków, albo zapijać kieliszki wodą w szklance. Dodając lód, ten drink naprawdę będzie smakował nieźle. Przynajmniej, warto spróbować i się przekonać.

Do czego jeszcze można wykorzystać wodę z ogórków? Można ją dodać do zalewy, w której będą kisić się buraki, kalafior czy rzodkiewka. Jak informuje gazeta.pl warzywa zyskają bogatszy smak. Woda z ogórków może również zastąpić ocet, sok z cytryny i inne kwaśne składniki. Woda po ogórkach sprawdzi się także do podlewania mięs. Na jej bazie można zamarynować mięso, lub przygotować sos do sałatki. Woda dodana do sosu sprawi, że mięso będzie bardziej kruche i delikatne. Taka woda jest naturalnym probiotykiem i wzmacnia odporność organizmu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna