REKLAMA

Donald Tusk
Fot. Donald Tusk Twitter

Premier Donald Tusk podzielił się na Twitterze swoją reakcją na decyzję Andrzeja Dudy. Prezydent w środę podpisał ustawę budżetową i odesłał ją do Trybunału Konstytucyjnego. W ostatnich dniach na ten temat było bardzo głośno.

REKLAMA

Około godziny 17:00 Pałac Prezydencki ogłosił decyzję Andrzeja Dudy ws. ustawy budżetowej. Prezydent postanowił ją podpisać, a jednocześnie skierował do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej. Niektórzy spodziewali się takiego scenariusza.

Co do zasady, ustawa zyskała już mocy obowiązującej, natomiast w TK ma zostać oceniona pod kątem jej zgodności z konstytucją. Powodem był fakt związany z osadzonymi byłymi szefami CBA – Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem.

REKLAMA

– Z uwagi na wątpliwości związane z prawidłowością procedury uchwalenia ww. ustaw tj. brakiem możliwości udziału w pracach Sejmu nad tymi ustawami przez posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, Prezydent zdecydował o skierowaniu powyższych ustaw, w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego, celem zbadania ich zgodności z Konstytucją – poinformowano w komunikacie.

Tusk zareagował na decyzję Andrzeja Dudy

Na decyzję Andrzeja Dudy bardzo szybko odpowiedział Donald Tusk. – Budżet podpisany i o to chodziło. Reszta bez znaczenia. Pieniądze trafią do ludzi, nic tego nie zatrzyma – napisał premier na Twitterze.

REKLAMA

REKLAMA