REKLAMA

Duda, Kamiński i Wąsik
Fot. Twitter

W środowe popołudnie prezydent Andrzej Duda spotkał się z ułaskawionymi Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. W trakcie spotkania politycy przytulali się i sobie klaskali. Do sieci trafiło sporo zdjęć, które spotkały się z licznym odzewem.

REKLAMA

Od 20 grudnia Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik znajdowali się na ustach w całej Polsce. Wszystko za sprawą prawomocnych wyroków, wskutek których zostali skazani na dwa lata bezwzględnego więzienia za działania CBA podczas tzw. afery gruntowej z 2007 roku.

9 stycznia obaj zostali aresztowani podczas pobytu w Pałacu Prezydenckim, po czym przewieziono ich do więzień. Politycy podjęli decyzję o rozpoczęciu strajku głodowego. Po drugim już skorzystaniu z prawa łaski, we wtorek prezydent Andrzej Duda doprowadził do wypuszczenia ich na wolność.

REKLAMA

Zdjęcia ze spotkania Dudy i Kamińskiego odbiły się szerokim echem

Dziś Kamiński i Wąsik odwiedzili Andrzeja Dudę w Pałacu Prezydenckim. Na wielu nagraniach i zdjęciach widać, że doszło do serdecznych uścisków i wzajemnych gestów pomiędzy prezydentem i oboma politykami.

– Wszyscy są równi wobec prawa, ale kumple Andrzeja Dudy są równiejsi. #DudaPomocDlaPrzestępcówzPiS – napisał na Twitterze Krzysztof Brejza, który do niedawna pełnił rolę posła Koalicji Obywatelskiej, a od stycznia br. zaś jest europarlamentarzystą.

REKLAMA

REKLAMA