REKLAMA

Andrzej Duda wetuje ustawę budżetową
fot. YouTube | Sejm RP

Nowa koalicja rządząca napatoczyła się właśnie na pierwszy i wcale nie nieoczekiwany problem. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział już, że „zawetuje ustawę okołobudżetową na 2024 rok”. W projekcie znalazły się m.in. 3 mld złotych na media publiczne. Prezydent uznał, że „nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa”.

REKLAMA

Jak podaje portal radiozet.pl – prezydent Andrzej Duda zdecydował się zawetować ustawę okołobudżetową, w której znalazł się m.in. zapis o przeznaczeniu w 2024 roku 3 mld złotych z budżetu państwa na finansowanie mediów publicznych.

Prezydent zablokuje 3 mld złotych na nowe media publiczne. „Po Świętach niezwłocznie złożę do Sejmu własny projekt”

„Nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa. Media publiczne trzeba najpierw rzetelnie i zgodnie z prawem naprawić” – napisał prezydent, cytowany przez portal „Radia ZET”.

REKLAMA

To nie wszystko. Andrzej Duda zapowiedział także, że zamierza wykorzystać swoje uprawnienia ustawodawcze i podjąć ofensywę legislacyjną w Sejmie.

„Jednocześnie informuję, że po Świętach niezwłocznie złożę do Sejmu własny projekt, dotyczący m. in. podwyżek dla nauczycieli i pozostałych wydatków zaplanowanych w ustawie okołobudżetowej” – przekazał Duda.

REKLAMA

REKLAMA