Duże podwyżki dla żołnierzy. Minister zdradził o ile wzrośnie pensja wojskowego

wojskowi
fot. Pixabay

Jak informuje polsatnews.pl – minister Mariusz Błaszczak zdecydował, że uposażenia żołnierzy drastycznie wzrosną po nowym roku. Mundurowi Sił Zbrojnych RP mogą liczyć na podwyżkę pensji nawet o 600 zł!

REKLAMA

„Będą kolejne podwyżki dla żołnierzy! Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie godnych warunków służby w Siłach Zbrojnych RP. Dlatego zdecydowałem o podwyższeniu uposażenia żołnierzy w przyszłym roku o ponad 600 zł” – napisał na Twitterze minister obrony narodowej.

To kolejna podwyżka uposażenia dla wojskowych za rządów PiSu. Poprzednio MON zdecydował się na zwiększenie pensji żołnierzy zawodowych oraz ochotników WOT w 2020 roku. Była to wówczas najwyższa podwyżka wynagrodzenia w Wojsku Polskim, w historii. W ubiegłym roku pensja żołnierza wzrosła, średnio, o 1000 zł – zapewniał minister na konferencji prasowej w kwietniu 2020 roku.

Oprócz podwyżek, pojawiła się także informacja o specjalnych dodatkach za paliwo dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Wzbudziło to jednak oburzenie wśród zawodowych wojskowych, dla których takich bonusów nie przewidziano.

REKLAMA