REKLAMA

Uderzyła kobietę młotkiem po kłótni o telefon komórkowy
fot. KRP IV Warszawa

Zwykła kłótnia przerodziła się w poważny incydent. Na warszawskiej Woli dwie kobiety pokłóciły się o telefon komórkowy. Z biegiem czasu kłótnie jednak nie wygasała, a stopniowo eskalowała… Do tego stopnia, że w pewnym momencie jedna z kobiet pochwyciła w rękę młotek i uderzyła narzędziem drugą kobietę w głowę. Konieczna była interwencja służb.

REKLAMA

Na szczęście nie skończyło się śmiercią lub bardzo poważnym uszczerbkiem na zdrowiu poszkodowanej. Jak podaje „Fakt” – na miejscu szybko zjawiła się karetka pogotowia oraz funkcjonariusze warszawskiej policji. Ratownicy udzielili pomocy kobiecie, która została uderzona tępym narzędziem, natomiast policjanci zajęli się napastniczką.

Według komunikatu, opublikowanego przez Komendę Rejonową Policji Warszawa IV – sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

REKLAMA

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który posłużył do postawienia agresywnej kobiet w stan oskarżenia. Podejrzana usłyszała zarzut spowodowania uszkodzenia ciała poszkodowanej, które spowodowało u niej rozstrojem stanu zdrowia na okres powyżej siedmiu dni.

Ataku nie zakwalifikowano, jako pobicie, ale i tak napastniczce grozi poważna kara – włącznie z ewentualnością odbycia kary pozbawienia wolności. Za wyżej wymieniony czyn podejrzanej kobiecie grozi nawet do pięciu lat więzienia.

REKLAMA

Nie ujawniono więcej szczegółów, dotyczących motywu ataku. Wyniknął on z konfliktu o telefon komórkowy.

REKLAMA