policja
fot. Dreamstime

Dwie kobiety zostały zaatakowane nożem w miejscowości Nacpolsk, w pobliżu płońska. Atak skończył się dla jednej z nich tragicznie – kobieta zmarła. Druga ofiara została przetransportowana do szpitala, jej stan jest ciężki. W zamach na życie kobiety i zranienie drugiej – według policji – było zamieszanych dwóch sprawców. Jednego z nich służby schwytały bardzo szybko, drugiego ujęto wieczorem. Sprawcy to cudzoziemcy – jeden z nich to Ukrainiec. Ofiary również pochodziły z Ukrainy – podaje „RMF 24”.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska – drugiego z mężczyzn, 27-latka, policjanci zatrzymali tuż po godz. 19 kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, w jednej z pobliskich miejscowości. Pierwszego podejrzanego udało się schwytać niespełna godzinę po zdarzeniu – był nietrzeźwy.

Mężczyzna, którego policja zatrzymała w pierwszej kolejności został zidentyfikowany, jako Ukrainiec. Tożsamość drugiego podejrzanego jest na razie sprawdzana. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów.

Dwie Ukrainki ugodzone nożem pod Płońskiem. W mieszkaniu była jeszcze dwójka dzieci

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 13:00. O godzinie 13:15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Płońsku otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dwóch ranionych nożem kobietach w Nacpolsku (gmina Naruszewo). Funkcjonariusze przybyli na miejsce wraz z ratownikami i udzielili kobietom pierwszej pomocy.

„Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej na posesję przyjechało dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie zaatakowali nożem kobiety, po czym odjechali. Krzyk usłyszały osoby postronne, które powiadomiły służby” – informowała rzeczniczka płońskiej policji, cytowana przez „RMF 24”.

Jedna z pokrzywdzonych – pomimo akcji reanimacyjnej – zmarła na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. Druga została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Przeżyła, ale jej stan jest ciężki. Jak poinformowała policja – „kobieta walczy o życie”. W mieszkaniu – oprócz kobiet – przebywała jeszcze dwójka małych dzieci w wieku 5 miesięcy i 2,5 roku. Dzieci zostały zabrane na badania do szpitala.

„Obie kobiety to obywatelki Ukrainy. Zmarła miała 29-lat. Wieku i tożsamości drugiej z kobiet, która przebywa w szpitalu, nie znamy” – zaznaczyła kom. Drężek-Zmysłowska. Kobiety wynajmowały lokum w Nacpolsku przez ostatnie trzy miesiące. Nie utrzymywały bliższych kontaktów z sąsiadami.

Jak podała policja – mężczyźni mieli oddalić się z miejsca zdarzenia samochodem, który został rozbity kilka miejscowości dalej. Następnie mężczyźni uciekali pieszo. Obu sprawców udało się schytać.

Sprawcy przebywają w areszcie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę