Działa jak lek na suche i popękane pięty. Kosztuje grosze w spożywczym

stopy
fot. screen Youtube / Gesundheitsblatt / Pixabay

O pięty zawsze trzeba dbać. Inaczej staną się suche, zaczną pękać i nie będą dobrze wyglądać. Poza tym mogą sprawiać ból. Należałoby coś z tym zrobić i to możliwie jak najszybciej, bo już niedługo zaczyna się sezon na chodzenie w sandałach, klapkach czy innych butach, gdzie widać odkryte pięty. Jednak drogie wizyty w salonie kosmetycznym wcale nie są konieczne, by uporać się z dyskomfortem. Zamiast specjalistycznych zabiegów, zwykle wystarczą domowe sposoby. Po środek na dyskomfort pięt udaj się do swojej kuchni lub do sklepu spożywczego.

REKLAMA

Domowa pasta ratująca stopy. Przyrządzisz ją błyskawicznie

Omawiany preparat jest przez niektórych doraźnie używany do mycia i wybielania zębów. Mamy oczywiście na myśli mieszankę z sody oczyszczonej i wody. Dentyści jednak radzą zachować ostrożność podczas jego stosowania.

Tymczasem mieszanina jest w stanie poradzić sobie z problemem pękających i przesuszonych stóp. Eliminuje zrogowaciały, martwy naskórek, a także drobnoustroje. Systematyczne aplikowana na pięty, lekko rozjaśni skórę stóp. Jak przyrządzić ultra skuteczną pastę pielęgnacyjną? Połącz sodę i wodę w stosunku 2:1 (2 łyżki proszku na 1 łyżkę płynu) i mieszaj oba składniki na gęstą pastę, którą potem nanieś na stopy. Wmasuj ją i zostaw na ok. 5 minut, a potem spłucz ciepłą wodą.

REKLAMA

Inne sposoby na zadbane stopy. Kawa i siemię lniane

Domowa pasta z sody i wody pomoże przywrócić stopom gładkość, ale nie jest jedyną opcją, z której możesz skorzystać.

Rób domowe peelingi z fusów po kawie, cukru i oliwy z oliwek, a potem posmaruj stopy balsamem nawilżającym. Efekty takiej kuracji zauważysz błyskawicznie. Równie dobrze na skórę stóp zadziałają kąpiele w naparze z lnem. Siemię zalej wrzącą wodą, ostudź, a potem wymocz w nim stopy. Poczujesz szybką ulgę.

Czytaj też: Ten korzeń wygładza zmarszczki papierowe jak żelazko. Znikają szast-prast

REKLAMA