Dzieci bawiły się przed domem. Nagle zaatakował je niedźwiedź

Niedźwiedź
Fot. Pixabay.com

Dwójka dzieci bawiła się przed swoim domem, gdy nagle ich oczom ukazał się agresywny niedźwiedź. Zwierzę nie tylko przypatrywało się dzieciom, ale przystąpiło do ataku. Stan ofiar był na tyle poważny, że zabrano je do szpitala.

REKLAMA

Portal CBS Pittsburgh informuje, że do ataku doszło w północno-wschodniej części stanu Pensylwania. Zaatakowane dzieci mają zaledwie 5 lat i 14 miesięcy. Maluchy bawiły się przed domem w miejscowości Wright Township w hrabstwie Luzerne.

Organy odpowiedzialne za ochronę dzikiej przyrody w hrabstwie przekazały, że służby rozpoczną poszukiwania niedźwiedzia. Jeśli zostanie złapany, przeprowadzone zostaną testy DNA, które potwierdzą, czy to on zaatakował dzieci.

REKLAMA

Zaatakowane dzieci zostały pogryzione i podrapane, ale doznane obrażenia na szczęście nie zagrażają ich życiu. Maluchy trafiły jednak do szpitala, gdzie znajdują się pod opieką specjalistów i lekarzy.

– Niedźwiedzie czasem stawiają na swoim i mogą zachowywać się bardziej agresywnie, na przykład obnażając kły lub udając szarżę na wybraną osobę. Ale nawet w tego typu przypadkach niedźwiedź zazwyczaj daje osobie, którą spotkał, szansę na wycofanie się – apelują służby stanu Pensylwania (CBS Pittsburgh).

REKLAMA