truskawki

W sklepach możemy znaleźć najróżniejsze odmiany truskawek. Część z nich to nasze krajowe owoce, natomiast inne to produkty sprowadzone z zagranicy. Jak możemy rozpoznać truskawki, które faktycznie zebrano z naszych upraw? Podpowiadamy.

Na rynkach czy niewielkich bazarkach polskie truskawki się okazać prawdziwą rzadkością. Niestety, prawdą jest, że niektórzy sprzedawcy wprowadzają w błąd swoich klientów i owoce importowane z Hiszpanii czy Grecji znakuje jako Polskie. Jak nie dać się nabrać? Na szczęście jest kilka sposobów, dzięki którym szybko upewnisz się, skąd naprawdę pochodzą truskawki.

Polskie czy zagraniczne truskawki?

W czasie robienia zakupów sprawdź kilka rzeczy. Okazuje się, że truskawki pochodzące z Polskich upraw rozpoznasz po kolorze. Są one jaśniejsze niż te zagraniczne. Te, które pochodzą od obcych wytwórców, są wyraziście bordowe. Odmiana krajowa jest też mniejsza i twardsza. W czasie dobierania owoców na straganie czy też w sklepie należałoby dotknąć 3-4 sztuk, po to, aby zorientować się, czy truskawki są miękkie. Innym elementem, którym warto się kierować, jest aromat. Polska odmiana ma wyrazisty słodki zapach.

Przechowywanie truskawek

Świeże truskawki lubią chłód, a doskonałym punktem do ich przechowywania jest szuflada w chłodziarce. Truskawki należy przełożyć z łubianki do naczynia i włożyć do lodówki. Zabezpieczone w ten sposób utrzymają świeżość nawet siedem dni.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna