Dziś po południu, po godzinie 18:00 można będzie zaobserwować całkowite zaćmienie Słońca. Na polskim niebie niestety nie będzie ono widoczne, ale NASA planuje przeprowadzić transmisję na żywo, dzięki której będzie można zaobserwować to zjawisko w czasie rzeczywistym.

Całkowite zaćmienie Słońca nie zdarza się często – w ciągu jednego roku może do niego dojść maksymalnie dwa razy, co tylko dodaje mu niezwykłości i konieczności obserwacji. Dzisiejsze zjawisko nie będzie widoczne dla większości populacji kuli ziemskiej – zaobserwować je będą mogli mieszkańcy Chile, Argentyny i wysp znajdujących się w południowej części Oceanu Spokojnego.

Ciekawości dzisiejszego zaćmieniu dodaje fakt, że dojdzie do niego na około półtorej godziny przed zachodem Słońca (około godziny 18:50 czasu polskiego), dzięki czemu wokół niego widoczna będzie złota poświata. Polscy miłośnicy astronomii tym razem nie będą mieli okazji do uczestnictwa w tym rzadkim zjawisku, ale dzięki transmisji NASA będą mogli oglądać je na żywo. Będzie ona przeprowadzona w języki angielskim i hiszpańskim.

Całkowite zaćmienie Słońca zdarza się rzadko, ale kiedy już do niego dochodzi, zyskuje sobie wielu obserwatorów na całym świecie. Ci, którym nie będzie dzisiaj dane podziwiać tego zjawiska, kolejny raz staną przed taką szansą dopiero 14 grudnia 2020 roku.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna