W artykule redakcji Men’s Health, została przedstawiona lista substancji, które obecnie są zabronione, ale w przyszłości, być może będą ogólnodostępne. Prawdopodobnie będziemy je wykorzystywać podczas suplementacji!

Solriamfetol – dla cierpiących na bezsenność. Został już w 2018 roku zatwierdzony przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

THC – znana wszystkim substancja, jest już doceniania w sferze uśmierzania bólu. Medyczna marihuana jest w Polsce trudno dostępna, ale można dostać na nią receptę.

11-beta-MNTDC – zmodyfikowany testosteron, który zmniejsza produkcję plemników, ale nie wpływa na libido. To taki rodzaj męskiej tabletki antykoncepcyjnej.

Bloker RCAN1 – to gen, który odpowiada za zarządzanie kaloriami.

MDMA – obecnie imprezowy narkotyk, a w przyszłości może być stosowany w leczeniu zespołu stresu pourazowego.

DMT, czyli dimetylotryptamina. To również narkotyk, który skutecznie łagodzi stany lękowe, nie wywołując halucynacji.

Esketamina- czyli ketaminy, która już obecnie jest używana do znieczuleń. Użyta w sprayu w przyszłości może pomóc chorym na depresję.

Psylocybina – tak zwane grzybki halucynogenne. Być może w przyszłości znajdą zastosowane w łagodzeniu objawów depresji i stanów lękowych.

Metformina – to obecnie lek przeciwcukrzycowy, ale okazuje się że może również skutecznie łagodzić objawy towarzyszące po rzuceniu palenia.

Komórki macierzyste- jest już zgoda na wykorzystywanie ich w leczeniu kontuzji


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę