Egipskie ciemności na Teneryfie. Milion osób bez prądu!

   

Wczoraj na hiszpańskiej Teneryfie doszło do masowej awarii prądu elektrycznego, który na kilka godzin pozbawił mieszkańców światła. Według szacunków, awaria dotknęła nawet miliona osób.

Do problemów z dostawą prądu doszło wczoraj około godziny 13:00 i obejmował obszar całej wyspy. Wskutek tego, służby ratownicze musiały interweniować aż 700 razy, między innymi pomagając ludziom, którzy nie mogli wydostać się z windy. Co więcej, awaria sparaliżowała komunikację w postaci zatrzymania systemu tramwajowego czy sygnalizacji świetlnej. Przez te kilka godzin normalnie funkcjonowały jedynie szpitale i lotniska, które były przygotowane na taką sytuację i wykorzystywały energię z własnych generatorów.

   

Wczoraj wieczorem włodarze poszczególnych miejscowości zaczęli informować, że firma Endesa, która jest odpowiedzialna za dostawę prądu w większości miejsc na wyspie, zaczęła przywracać energię do domów. Awaria trwała łącznie dziewięć godzin czasu lokalnego i jak na razie nie wiadomo, co było jej bezpośrednią przyczyną.

Brak prądu drastycznie wpłynął na zarobki hotelarzy i restauratorów na wyspie. Część obiektów posiadała własne generatory, jednak większa ich ilość musiała mocno ograniczyć swoje usługi, tracąc przy tym mnóstwo pieniędzy. Niektóre hotele i restauracje były zmuszone do wyłączania klimatyzacji czy zamknięcia kuchni.

   
Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę