Domowy proszek do prania
YouTube | Fairyland Cottage

Proszek do prania, to bez wątpienia produkt, który jest obecny w każdym domu. Nie da się jednak ukryć, że skład większości proszków, które są dostępne na sklepowych półkach, może przyprawić o zawrót głowy. W proszkach do prania znajdziemy wiele niepotrzebnych składników, które niezbyt korzystnie mogą wpływać na nasze zdrowie, np. powodując alergię. Dodatkowo, proszki renomowanych marek bywają czasem bardzo drogie.

Portal Interia podsuwa natomiast pomysł, jak szybko i tanio zrobić domowy proszek, który nie będzie zawierał zbędnych chemicznych składników, a do tego będzie o wiele tańszy, niż niejeden sklepowy produkt. Co więcej, taki domowy proszek będzie też o wiele bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

Aby wykonać domowy proszek do prania będzie potrzebować trzy, maksymalnie cztery składniki. Na początek musimy zaopatrzyć się w płatki mydlane. W tym celu możemy albo zakupić gotowe płatki mydlane w sklepie, albo zetrzeć na tarce mydło w kostce. Takie płatki mieszamy z jednym opakowaniem sody oczyszczonej, którą na pewno znajdziemy w naszej kuchni. Na koniec dodajemy jeszcze opakowanie kwasku cytrynowego. Kwasek pomoże nam w dopraniu starych i zaschniętych plam, a także dopierze zszarzałe ubrania.

Opcjonalnie możemy dodać ekstrakt zapachowy. Tutaj możliwości zależą przede wszystkim od naszych upodobań zapachowych. I gotowe, proszek do prania jest gotowy! Możemy wsypać go do pralki i czekać aż nasze ekologiczne pranie będzie gotowe.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę