Wszyscy z niecierpliwością czekają, kiedy zakończy się pandemia koronawirusa. Naukowcy przewidują, że stanie się to w maju, kiedy tylko zrobi się cieplej. Epidemiolodzy ostrzegają jednak, że ostatecznego końca pandemii nie można spodziewać się w tym roku.

Zdaniem ekspertów, pandemia może potrwać nawet do 2021 roku. Jak podaje portal o2.pl, naukowcy ostrzegają, że nawet jeśli uporamy się z koronawirusem obecnie, to nie można wykluczyć, że powróci. Na dodatek, druga fala epidemii może być jeszcze groźniejsza i bardziej śmiertelna niż ma to miejsce obecnie. Koniec problemów z koronawirusem przynieść może wyłącznie skuteczna szczepionka.

Amerykański mikrobiolog Charles P. Gerba zauważa, że epidemie mają skłonność do wygasania w maju, ale wracają jesienią, bowiem temperatura powietrza jest bardzo istotnym czynnikiem dla rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wiele krajów pracuje już nad szczepionką, a niektóre nawet są w trakcie jej testowania. Przykładowo Chiny próbują już pierwszych leków i badacze twierdzą, że testy wyglądają obiecująco.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę