Wybuch gazu w kamienicy przy ul. Worcella we Wrocławiu
fot. Pixabay

Koszmarna tragedia we Wrocławiu. Jedna osoba zginęła po wybuchu gazu w budynku przy przy ul. Worcella we Wrocławiu. 59-letni mieszkaniec kamienicy nie przeżył eksplozji. Służby musiał ewakuować 25 innych mieszkańców.

Dramatyczne informacje z Wrocławia przekazała Polska Agencja Prasowa. Według doniesień PAP – do wybuchu doszło w piątek, 19 maja, ok. godz. 17:00. Eksplozja miała miejsce w jednym z lokali mieszkalnych – na pierwszej kondygnacji czteropiętrowej kamienicy przy ulicy Worcella we Wrocławiu.

Eksplozja we Wrocławskiej kamienicy. Nie żyje mieszkaniec lokalu, w którym doszło do wybuchu

Lokalna policja poinformowała, że w wyniku wybuchu zginęła jedna osoby – 59-letni mieszkaniec wrocławskiej kamienicy. „Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 59-letni mieszkaniec lokalu, w którym doszło do wybuchu” – przekazał w rozmowie z PAP młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Inni mieszkańcy budynku przeżyli i nie odnieśli żadnych obrażeń. 25 osób, które zamieszkują kamienicę, zostało ewakuowanych. Niestety nie będą mogli wrócić do swoich domów. Decyzją obecnego na miejscu inspektora nadzoru budowlanego kamienica została całkowicie wyłączona z użytku. Mieszkańcom zaoferowano w zamian lokale zastępcze.

Nie wiadomo, jakie były okoliczności eksplozji w budynku przy ul. Worcella we Wrocławiu. Ustalą je policyjni śledczy, którzy pracują na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratury.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę