REKLAMA

fot. Tesla Owners Club Belgium | CC BY 2.0

W najbliższych dniach w Polsce pojawi się miliarder Elon Musk, który odwiedzi Kraków i Auschwitz. Przy okazji okazało się, że w stolicy Małopolski ma się spotkać z byłym prezydentem Lechem Wałęsą.

REKLAMA

Jak poinformował wiceszef resortu spraw zagranicznych Andrzej Szejna, podczas spotkania z Muskiem „mogą być także obecni inni politycy, przedstawiciele rządu”. Portal mycompanypolska.pl nieoficjalnie podał, że miliarder ma się też spotkać z Lechem Wałęsą.

Elon Musk spotka się z Lechem Wałęsą

Głównym celem odwiedzin Muska w Polsce ma być udział w konferencji, którą organizuje Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie. Ma m.in. odbyć się dyskusja na temat antysemityzmu, którą poprowadzi prawicowy publicysta Ben Shapiro.

REKLAMA

Założyciel Tesli i SpaceX, a także właściciel portalu X ma się także udać do Muzeum Auschwitz-Birkenau, natomiast do spotkania z Wałęsą miałoby dojść w poniedziałek. – Były prezydent, laureat pokojowej nagrody Nobla, dostał już pozwolenie od lekarzy na lot samolotem, dlatego powinien bez przeszkód dotrzeć do Krakowa – informuje mycompany.pl.

Jak dotąd nie jest znany temat rozmowy, jaką Wałęsa ma odbyć z miliarderem podczas wizyty w Auschwitz-Birkenau. Portal mycompanypolska.pl. podawał wcześniej, że w trakcie wizyty Muska w Polsce mogłoby dojść także do jego spotkania z kierownictwem Ministerstwa Cyfryzacji, ale jak przekazał resort, nie ma takich planów.

REKLAMA

REKLAMA