REKLAMA

fot. Tesla Owners Club Belgium | CC BY 2.0

Słynny miliarder zagości nad Wisłą! Jak podaje Bloomberg – Elon Musk przyjedzie do Polski, aby wziąć udział w sympozjum w Krakowie. Właściciel Tesli, SpaceX i Neuralink weźmie również udział w ceremonii w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym KL Auschwitz, organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie (EJA).

REKLAMA

O wizycie Elona Muska w Polsce donosi Bloomberg, powołując się na zaproszenie otrzymane od EJA. Miliarder weźmie udział m.in. w sympozjum w Krakowie, gdzie podejmie dyskusję z amerykańskim publicystą prawicowym żydowskiego pochodzenia – Benem Shapiro. Goście będą rozmawiać o antysemityzmie w Internecie.

Musk weźmie również udział w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz w dniach 22-23 stycznia. Odbędzie się tam wówczas konferencja, zorganizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie. Wydarzenie ma związek z przypadającym tydzień później Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście.

REKLAMA

Musk przyjedzie do Polski, żeby dyskutować o antysemityzmie. Miliarder odwiedzi m.in. niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau

Jak przypomina Bloomberg – Musk zadeklarował wizytę w Auschwitz już w zeszłym roku, kiedy sam mierzył się z oskarżeniami o antysemityzm. Miliarderowi zarzucono nienawiść do Żydów, kiedy zgodził się z pewnym użytkownikiem platformy X (dawniej Twitter), który stwierdził, że Żydzi promują „nienawiść do białych”, a także oskarżył ich o „sprowadzanie hord mniejszości, które zalewają kraj” – odnosząc się do kryzysu migracyjnego, który dotyka Europę i USA.

Wpis Muska został potępiony przez Biały Dom. Na fali oburzenia platforma X straciła wielu dużych reklamodawców – jak np. Disneya. Później Musk ugiął się pod naporem krytyki i stwierdził, że była to jego „najgłupsza wypowiedź w życiu”.

REKLAMA

REKLAMA