Ewakuowano wieżę Eiffla! Wykryto… (WIDEO)

Wieża Eiffla i jej otoczenie zostały ewakuowane w poniedziałek po południu. Poinformował o tym zarząd eksploatacji tego liczącego sobie 130 lat zabytku Paryża. Decyzję o ewakuacji podjęto niezwłocznie po tym, gdy okazało się, że po konstrukcji wspina się mężczyzna.

   

„Wykryto wspinającą się osobę. To zwyczajna procedura, musimy ją powstrzymać przed kontynuowaniem wspinaczki i w takim przypadku ewakuujemy wieżę. Na miejscu są strażacy i policja”, podano w komunikacie.

   

– Mężczyzna wszedł normalnie na teren wieży i gdy był na pierwszym piętrze, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji – ujawniła rzeczniczka obiektu.

Nie wiadomo, ilu dokładnie turystów zostało ewakuowanych z wieży. Będący na miejscu funkcjonariusze policji nawiązali kontakt ze wspinającym się mężczyzną. Nie są znane jednak motywy jego działania.

Nie była to pierwsza sytuacja, w której ze względów bezpieczeństwa zaszła konieczność ewakuacji wieży. W październiku 2017 roku wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu obecności na filarze budowli młodego człowieka, który twierdził, że zamierza popełnić samobójstwo. Policjantom udało się na szczęście odwieść go od tych zamiarów.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News