Wieża Eiffla i jej otoczenie zostały ewakuowane w poniedziałek po południu. Poinformował o tym zarząd eksploatacji tego liczącego sobie 130 lat zabytku Paryża. Decyzję o ewakuacji podjęto niezwłocznie po tym, gdy okazało się, że po konstrukcji wspina się mężczyzna.

„Wykryto wspinającą się osobę. To zwyczajna procedura, musimy ją powstrzymać przed kontynuowaniem wspinaczki i w takim przypadku ewakuujemy wieżę. Na miejscu są strażacy i policja”, podano w komunikacie.

– Mężczyzna wszedł normalnie na teren wieży i gdy był na pierwszym piętrze, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji – ujawniła rzeczniczka obiektu.

Nie wiadomo, ilu dokładnie turystów zostało ewakuowanych z wieży. Będący na miejscu funkcjonariusze policji nawiązali kontakt ze wspinającym się mężczyzną. Nie są znane jednak motywy jego działania.

Nie była to pierwsza sytuacja, w której ze względów bezpieczeństwa zaszła konieczność ewakuacji wieży. W październiku 2017 roku wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu obecności na filarze budowli młodego człowieka, który twierdził, że zamierza popełnić samobójstwo. Policjantom udało się na szczęście odwieść go od tych zamiarów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę