Pożar
Fot. KM PSP Toruń Facebook

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek w jednym z domów jednorodzinnych w Toruniu. W wyniku pożaru rodzina straciła prawie cały swój majątek. Wstępne szacunki wyceniły straty na ponad 200 tysięcy złotych.

Sytuacja była trudna do opanowania, ponieważ ogień szybko rozprzestrzeniał się po konstrukcji domu, zaczynając od nieużytkowanego poddasza. W akcji brało udział siedem zastępów straży pożarnej z KMP w Toruniu.

Jak się okazało, tak wysokie straty były wynikiem poważnego uszkodzenia konstrukcji dachu. Aktualnie dom nie nadaje się do zamieszkania, dlatego poszkodowana rodzina musi spać w lokalu zastępczym. Remont budynku wyniesie astronomiczne 200 tysięcy złotych.

Strażacy musieli dodatkowo rozebrać część poszycia dachowego ze względu na utrudniony dostęp do źródła ognia. Pozytywem jest jednak to, że pożar udało się ugasić przed tym, jak dotarł do innych elementów konstrukcyjnych budynku.

Całe szczęście, nikt poważnie nie ucierpiał w pożarze. Z domu samodzielnie i o własnych siłach ewakuowały się dwie osoby, z czego jedna doznała oparzeń w czasie próby gaszenia ognia. Kobieta jest jednak w dobrym stanie.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!