Fatalne zdarzenie w Szczecinie. Samochód wjechał w grupę ludzi, 17 osób rannych

Szczecin
Fot. Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim Facebook

Na Placu Rodła w Szczecinie samochód osobowy wjechał w grupę pieszych, w wyniku czego 17 osób zostało rannych, z czego niektórzy ciężko. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, ale po kilkunastu minutach 33-latek został zatrzymany.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w piątek około godziny 15:00. – Rozpędzone auto w centrum Szczecina wjechało w grupę ludzi przechodzących przez przejście dla pieszych – powiedział na antenie TVN24 mł. bryg Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Kubiak dodał, że oddalając się z miejsca zdarzenia sprawca uderzył także w cztery inne pojazdy, w efekcie czego podróżujące nimi osoby doznały obrażeń. Na miejscu obecna jest policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

REKLAMA

Ciężko rannych może przybywać

– Mamy tutaj zdarzenie dotyczące siedemnastu osób poszkodowanych, w tym trzech osób niepełnoletnich, a dwóch w stanie krytycznym – powiedział obecny na miejscu wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski.

Wszyscy poszkodowani w tym incydencie otrzymali natychmiastową pomoc medyczną. – Sytuacja jest dynamiczna. Zagrożonych osób czy ciężej rannych może przybywać – zastrzegł Rudawski. Do sieci trafia coraz więcej nagrań, na których widać leżących na ziemi poszkodowanych.

https://twitter.com/remizacompl/status/1763579370868719920

REKLAMA