REKLAMA

14-latka potrącona na przejściu dla pieszych
fot. Twitter | @Policja_KSP

Strażacy musieli wyciągać poszkodowaną dziewczynkę spod wielotonowego pojazdu. W piątek doszło w Bydgoszczy do przerażającego wypadku, w którym 14-latka została potrącona przez tramwaj. Wszystko działo się w pobliżu skrzyżowania ul. Akademickiej z ul. Kaliskiego. W wyniku incydentu dziewczynka została ciężko ranna. Według miejscowych policjantów – na tym przejściu jest zainstalowana sygnalizacja świetlna.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania ul. Akademickiej z ul. Kaliskiego w Bydgoszczy. W piątek, 12 stycznia, po godz. 15:00 tramwaj potrącił tam 14-latkę.

„W dziewczynkę uderzył tramwaj linii nr 5, który jechał w kierunku Łoskonia. Została przetransportowana do Szpitala im. Jurasza w bardzo poważnym stanie” – informuje kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

REKLAMA

14-letnia dziewczynka potrącona przez tramwaj na przejściu dla pieszych w Bydgoszczy. Strażacy musieli wyciągać ją spod pojazdu

Jak podaje PAP – przejście dla pieszych, na którym doszło do wypadku, jest długie i złożone z wielu odcinków. Niemniej jest tam zainstalowana sygnalizacja świetlna. Po potrąceniu strażacy musieli wyciągać 14-latkę spod tramwaju.

Policjanci pracują z kolei nad wyjaśnieniem okoliczności wypadku. Do tej pory mundurowi zabezpieczyli nagrania z funkcjonującego w pobliżu monitoringu. Następnym celem będzie ustalenie, czy dziewczynka przeszła przez przejścia na czerwonym świetle. Wówczas mogłoby to świadczyć o jej winie w wypadku.

REKLAMA

REKLAMA