W rzece przepływającej obok fabryki Nestlé we Francji wyłowiono… dwie tony martwych ryb! Strażacy i ochotnicy brali udział w akcji polegającej na wyłowieniu wszystkich ryb. Trzeba to było zrobić jak najszybciej – zmusił do tego panujący upał.

To najprawdopodobniej wyciek z fabryki był przyczyną zatrucia ryb. Całą sprawę bada policja przy wsparciu naukowców. Jak wstępnie ustalono, cała sprawa nie zagraża ludziom. Zażalenie złożyła już lokalna federacja wędkarska. Uważa ona, że to wycieki z fabryki przyczyniają się do problemów środowiskowych. Dodajmy, że w fabryce w Challerange produkuje się mleko w proszku do kapsułek z kawą Nescafé Dolce Gusto.

Takiego zanieczyszczenia w tym miejscu jeszcze nie było – umarły wszystkie ryby, w tym gatunki chronione. Wszystko to na długości 7 km rzeki. Do podobnej sytuacji doszło w Belgii, jednak nie powiązano ze sobą tych dwóch spraw. Firma Nestlé przyznała się już do zanieczyszczenia rzeki we Francji. Podano, że doprowadziło do tego przypadkowe przelewanie się ścieków i osadów biologicznych, które jednak nie zawierały chemikaliów. Firma oficjalnie przeprosiła.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę