Nie od dziś wiadomo, że fastfoody są pełne chemii, ulepszaczy i konserwantów. Dzięki temu mogą dłużej pozostawać świeże. Postanowiła to sprawdzić pewna amerykanka, która trzymała frytki i burgera przez 24 lat. Co się stało?

Jak informuje redakcja gazety.pl ponad pół miliona polubień i 60 tysięcy udostępnień zebrało nagranie amerykańskiej tiktokerki, aly.sherb, na którym jej babcia prezentuje nietypową pamiątkę sprzed 24 lat.

@aly.sherb

Make this go viral, y’all #grandparentsoftiktok #mcdonalds #fyp #decadechallenge #foryou #happymeal

♬ original sound – aly.sherb

Amerykanka przechowywała jedzenie przez 24 lata. Na filmie widać frytki i hamburger, które kupiła w 1996 roku! Przechowywała je w pudełku na buty w swojej szafie. Hamburger i frytki są w całkowicie nienaruszonym stanie! Wyglądają zupełnie tak, jakby były kupione dosłownie kilka dni wcześniej! Nie widać mechanicznych uszkodzeń, co więcej na powierzchni burgera i frytek nie pojawiły się żadne oznaki gnicia czy pleśni!

Co jest sekretem długowieczności jedzenia z McDonald’s? Mała zawartość wody – tak można dowiedzieć się na portalu Crazy Nauka. Woda stanowi podstawę rozwoju bakterii i innych drobnoustrojów. Kotlety, które umieszcza się w hamburgerach są cienkie i mocno wysmażone, dzięki czemu, zanim w środku zaczną rozwijać się bakterie, te zdążą już wyschnąć. Podobnie jest z frytkami. Są krojone dosyć cienko i mocno wysmażane w oleju. Spora ilość tłuszczu i soli w jedzeniu z McDonald’s dodatkowo zabezpiecza je przed gniciem i pleśnieniem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę