gąbki kuchenne
fot. Pixabay

Gąbka do naczyń znajduje się praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Pomaga usuwać zabrudzenia z garnków czy powierzchni talerzy. W kuchni warto mieć ją zawsze pod ręką, nawet gdy mamy zmywarkę. Poznaj nietypowe zastosowanie gąbki do naczyń.

Kuchenny zmywak nie służy tylko do mycia naczyń, lodówki, piekarnika czy blatów. Okazuje się, że ten mały przedmiot ma też zupełnie inne zastosowanie. Gąbka przyda się także w… pielęgnacji roślin doniczkowych!

Czasami, przy podlewaniu kwiatów doniczkowych, może się zdarzyć, że przesadzimy z ilością wody. Jest to problematyczne, zwłaszcza, gdy mamy gatunki, które nie lubią bardzo wilgotnego podłoża. Właśnie w takim przypadku na ratunek przychodzi kuchenny zmywak. Warto zastosować prosty trik z jego użyciem.

Zanim posadzisz roślinę, połóż na dnie doniczki gąbkę kuchenną. Bez problemu pochłonie ona nadmiar wody i przez to roślina – w optymalnych warunkach – będzie mogła dobrze się rozwijać.

Do czego jeszcze użyć zmywaka kuchennego?

Kuchenne porządki i pielęgnacja roślin doniczkowych to nie jedyne zastosowania gąbki kuchennej. Taki przedmiot sprawdzi się również jako skuteczny pochłaniacz wilgoci w chłodziarce. Wystarczy umieścić go obok owoców lub warzyw. Właśnie dzięki gąbce żywność ta utrzyma świeżość na dłużej. Zmywakiem można także usuwać lekkie zabrudzenia na swetrach czy szalikach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę