Anturium to piękna roślina, ale gdy przestaje kwitnąć, to traci cały swój urok. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn braku nowych kwiatostanów może być kilka. Zazwyczaj to efekt błędów w uprawie. Na szczęście istnieje prosty patent, który temu zaradzi. Wystarczy sięgnąć po 1 produkt z kuchni.
Anturium pochodzi ze stref egzotycznych, więc jest dosyć kapryśne. Powodem nikłego wzrostu i braku nowych kwiatostanów są najprawdopodobniej błędy pielęgnacyjne. Oto możliwe przyczyny:
-zbyt niska temperatura w pokoju (dla anturium prawidłowa temperatura wynosi ok. 20°C),
-błędy w nawadnianiu (preferuje stale wilgotną glebę),
-narażenie na przeciągi (doniczka nie powinna stać przy uchylonych drzwiach czy oknie),
-niewystarczający dostęp do światła (zapewnij roślinie rozproszone światło),
-przenawożenie niektórymi składnikami mineralnymi (roślinę trzeba dokarmiać, ale z umiarem, nie należy przesadzić z azotem).
Co najlepiej nadaje się do podlewania anturium?
Jeżeli objąłeś roślinę pieczołowitą opieką i zagwarantowałeś jej optymalne warunki do rozwoju, a ona wciąż nie wypuszcza nowych kwiatów, wesprzyj ją domowym nawozem ostatniej szansy. Jak go zrobić?
Przyda Ci się składnik zasobny magnez, fosfor, azot, wapń i potas. Wszystkie te substancje zawiera mąka ryżowa, którą bez problemu znajdziesz w większych supermarketach czy punktach ze zdrową żywnością. Ponadto, możesz ją z łatwością przygotować własnoręcznie w domu. Po prostu zmiel ryż na pył i to wszystko.
Przepis na odżywkę wspomagającą kwitnienie anturium
Do pojemnika wlej 1 litr wody, wsyp do niej łyżkę mąki ryżowej i dobrze zamieszaj. Specyfik aplikuj roślinie raz na 7 dni. To tani i szybki patent, aby ją ożywić. Cykliczne podlewaj sadzonkę taką mieszanką, a z dnia na dzień czerwonych kwiatów będzie coraz więcej.
Czytaj też: Wrzuciłam do doniczki 1 produkt. Storczyk od razu zaczął kwitnąć