orchidee
fot. screen Youtube / MissOrchidGirl

Storczyki to bardzo lubiane kwiaty doniczkowe. W konkursie piękności z całą pewnością zajęłyby miejsce na podium. Jeśli chcesz, by stale fantastycznie kwitły, podaj im domowy nawóz. Jego przyrządzenie jest łatwiejsze, niż Ci się wydaje. Rośliny odżyją momentalnie.

Dlaczego warto stworzyć domowy nawóz do storczyków?

Skoro zajrzałeś do tego artykułu, to chyba jesteś posiadaczem storczyków. Niestety są one dość kapryśne i czasami mimo starań, przestają rosnąć. Zdaniem niektórych osób storczyki są proste w pielęgnacji, jednak prawda jest taka, że często sprawiają kłopoty. Jedną z najczęstszych przyczyn opóźnionego wzrostu orchidei, jest niedobór substancji pokarmowych. Tymczasem domowa odżywka do tych roślin pozwoli raz-dwa rozwiązać problem. Zaopatrzy glebę w potrzebne mikro i makroelementy, dzięki czemu roślina będzie rosła w oczach. Poniżej znajduje się dokładna instrukcja przygotowania nawozu. Jego bazą jest zaskakujący składnik.

Jak zrobić domową odżywkę do storczyków?

Mączka kostna idealnie nadaje się do orchidei. To źródło magnezu, fosforu i wapnia, które korzystnie wpływają na rozwój kwiatów. Jak pozyskać mączkę? To proste. Musisz najpierw ugotować kości z kurczaka. Umieść je w słonecznym miejscu na trzy dni, aby wyschły. Na koniec pokrusz je w moździerzu. Gotowy proszek połącz z glebą, w której znajduje się storczyk.

Inne metody na domową odżywkę do storczyków

Alternatywą dla mączki kostnej są skórki po bananach. Przełóż je do słoika, zalej wodą do połowy, a potem odłóż na parę dni. Po tym czasie suplement do storczyków jest gotowy, możesz podlewać nim rośliny.

Jeszcze jeden pomysł na domowy nawóz dla tej rośliny bazuje na kawie. Fusy zalej 3 litrami wody i odstaw na kilka godzin. Następnie przecedź miksturę i podlej swój okaz.

Czytaj też: Zmiel i wrzuć do doniczki z zamiokulkasem. Roślina wybuchnie nowymi liśćmi


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę