kuna
fot. Pixabay

Kuny to bardzo uciążliwe zwierzęta. Mogą wyrządzić naprawdę wiele szkód w domu czy ogrodzie, m.in. dewastują uprawy i przegryzają instalacje elektryczne w samochodzie. Poznaj prostą, efektywną i jednocześnie humanitarną metodę na wypędzenie kun z ogrodu.

Kuny szukają jedzenia, gdzie tylko się da. Przepadają za morwą, winogronami i wiśniami. Lecz nie odmówią sobie także mysz. Gdy zobaczysz kunę na swoim podwórku, nie ignoruj tego. Te osobniki mogą zniszczyć Twoje sprzęty i rośliny. Lepiej też, aby zwierzęta nie zamieszkały np. na strychu. Wtedy mogą poprzegryzać meble i zanieczyścić całe pomieszczenie. W takiej sytuacji trzeba pozbyć się ich jak najszybciej.

Jak odstraszyć kunę w przyzwoity sposób?

W sklepach można kupić specjalne pułapki na kuny. Jednak my nie jesteśmy zwolennikami inwazyjnych rozwiązań. Pułapki to radykalna metoda, przez którą zwierzęta bardzo cierpią. Nawet jeśli są ogromnymi szkodnikami, to nie warto się nad nimi pastwić.

Mamy inny pomysł na pozbycie się osobników. Patent polega na użyciu naturalnych preparatów, które odstraszają zwierzęta. Nienawidzą one aromatu cynamonu, mięty pieprzowej i cytryny. Jak wykorzystać te produkty to walki z kunami? Po prostu posadź w ogródku miętę lub umieść w strefie bytowania tych szkodników cynamon, lub plastry cytrusa. Nieproszeni goście szybko opuszczą Twój teren.

Zamiast wyżej wymienionych środków możesz też położyć w kluczowych miejscach sierść psa lub kota. Kunę na pewno przyciągnie ich zapach, więc gdy zbliży się w to miejsce, złap ją do klatki, a potem wywieź daleko za miasto i wypuść na wolność.

Czytaj też: Jak szybko rozwiązać supeł bez uszkadzania reklamówki? Znakomity trik


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę