Zaskórniki to powszechny problem skórny. Ciemnobrązowe lub czarne, liczne małe kropki ciężko całkowicie zlikwidować ponieważ są one także skutkiem zanieczyszczonego powietrza, a tego nie jesteśmy w stanie uniknąć. Zaskórniki mogą przekształcić się w trądzik pospolity. Pojawiają się najczęściej u osób ze skórą mieszaną i tłustą. Dzięki temu prostemu trikowi, pozbędziesz się zaskórników w kilka minut! 

Czym jest zaskórnik? Jest to wykwit skórny, który powstaje w skutek nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Wydzielane sebum skóry oraz zrogowaciałe komórki naskórka zatykają ujścia mieszków włosowych i w ten sposób tworzą się zaskórniki. Najczęściej pojawiają się na czole, brodzie, skrzydełkach nosa, policzkach, dekolcie i górnej części pleców. Zaskórniki mogą zmienić się w ropne krosty – objaw trądziku pospolitego.

Najlepszym sposobem na walkę z zaskórnikami jest regularna wizyta u wykwalifikowanego kosmetologa, ponieważ mamy wtedy pewność, że skóra została profesjonalnie oczyszczona i odżywiona lecz często brakuje nam na to czasu oraz finansów, dlatego warto poznać domowe sposoby na samodzielne radzenie sobie z tym problemem.

Bratek polny – dzięki niemu pozbędziesz się zaskórników!

Bratek polny to roślina, która już od lat była wykorzystywana w celu leczenia chorób skórnych, a w tym uciążliwych i nieestetycznych zmian trądzikowych. Ma niezwykle cenne właściwości, które wpływają na zdrowie oraz aktualny stan skóry.

Bratek polny możemy stosować w postaci herbaty ziołowej oraz tabletek, w formie suplementacji. Dzięki temu dostarczymy od wewnątrz substancje odżywcze naszej skórze. Ale można też stosować napar z bratka polnego bezpośrednio na skórę. Należy pamiętać, że tylko regularne stosowanie przyniesie oczekiwane efekty. W innym przypadku kuracja może nie być skuteczna. Poprawę można dostrzec już po miesiącu, jeśli źródłem choroby skórnej nie są poważne zmiany zachodzące w organizmie.

Jak stosować bratek polny na skórę?

Okłady z naparu bratka polnego to prosty i szybki trik, który pomoże Ci pozbyć się zaskórników. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym i dużej zawartości witaminy C działa niczym odkurzacz wolnych rodników. Wystarczy, że będziesz regularnie przemywać nim skórę, możesz  nawet zastąpić tym tonik.

To proste! Zaparz herbatkę z bratka polnego i odstaw do wystudzenia. Weź czysty wacik i najlepiej zamocz w schłodzonej herbatce, następnie przyłóż do zajętego zaskórnikami miejsca. Takie okłady zastąpią nawet najlepszy drogeryjny tonik. Warto przemyć nim całą twarz, a skóra będzie czysta.

→ Tutaj kupisz bratek polny nie wychodząc z domu!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę