Wydaje się to dziwne i absurdalne, ale jednak! Jest jeden ważny powód, aby to zrobić. Jaki? Ten genialny trik może uratować twoje obuwie przed nieprzyjemnym zapachem! Już nie musisz ich wyrzucać!

Wysokie temperatury, mają to do siebie, że powodują, że nasze stopy się pocą. To naturalne i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak może to powodować, że nasze buty będą przepocone i zwyczajnie będą śmierdzieć. Nie trzeba ich wyrzucać. Dzięki prostemu trikowi, można je ocalić i zaoszczędzić pieniądze!

Jak informuje redakcja Onet, ujemna temperatura rozprawi się z nieprzyjemnym zapachem butów a jednocześnie nie zniszczy ich tak, jak pranie. Szczególnie ma to znaczenie, w przypadku butów z materiałów, które łatwo uszkodzić. Dlatego obuwie warto od czasu do czasu włożyć do zamrażalnika.

To prosty sposób także na pozbycie się pleśni z butów. Można je wcześniej zamoczyć na dwie doby, czasem to wystarczy. Jeśli, nie po prostu włóż je do zamrażalnika. Pamiętaj, tylko aby z obuwiem obchodzić się ostrożnie. Jest bardziej narażone na uszkodzenia i nie należy ich wkładać do zamrażalnika mokrych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę